Úvodní informace pro nové uživatele

Na této stránce naleznete informace, které Vám pomohou zorientovat se co nejrychleji ve struktuře sítě, možnostech jejího využití a nabízených službách. K zobrazení interních informací je třeba být přihlášen(a), přihlášení provedete v pravé horní části stránky.


první přihlášení do sítě

S počítači ve škole nemůže pracovat kdokoli a každý může dělat jen to, co mu přísluší. Proto se každý uživatel musí do sítě před začátkem své práce přihlásit. K zabezpečení každého účtu slouží heslo, které se musí pravidelně měnit (90 dní). Pro vytváření hesla platí specifická pravidla.


elektronická pošta

Každému studentovi a zaměstnanci je vytvořena e-mailová schránka ve formátu jmeno.prijmeni@uhk.cz (pokud je více osob stejného jména a příjmení, je za příjmení doplňována číslice, například jan.novak.5@uhk.cz). Po ukončení studia/zaměstnaneckého poměru plyne ochranná lhůta (zpravidla 2 měsíce), po které je schránka spolu s přihlašovacím účtem zrušena.


osobní adresář

Svá data máte možnost si uchovávat v osobním adresáři, který je v rámci sítě UHK připojen jako disk P:\. Můžete si přečíst více informací o diskových prostorech.


osobní www stránky

Každý student i zaměstnanec má v rámci portálu vytvořený profil, v jehož rámci může publikovat informace o své osobě a sdílet materiály se svými kolegy (přečtěte si více informací o využívání osobních stránek v portálu).

Především pro studentské projekty je dále možné vytvořit www stránky na adrese http://lide.uhk.cz (přečtěte si více informací o provozu stránek na adrese lide.uhk.cz).
centrum služeb

Každá fakulta má zřízené centrum služeb určené pro podporu studentů při výuce na UHK. Můžete si zde vytisknout nebo pořídit kopie svých dokumentů černobíle i barevně v tiskovém centru, případně využít služeb svázání dokumentů kroužkovou vazbou či vypálení CD/DVD apod. Zde vám též pracovníci mohou změnit heslo, případně odblokují uzamčený účet. Při ukončování studia můžete využít službu pomoci při odevzdávání kvalifikačních prací.


Rychlé kontakty na centra služeb:


fakulta e-mail
telefon
Centrum služeb UHK centrum.sluzeb@uhk.cz (+420 49333) 1383
(+420 49333) 2234
Pedagogická fakult (+420 49333) 1162
(+420 49333) 1225
Přírodovědecká fakulta podpora.pdf@uhk.cz (+420 49333) 1162studijní agenda

Každá fakulta používá informační systém, ve kterém je zaznamenáván průběh přijímacího řízení a každého studia. Lze si zde tedy zjistit informace o stavu přihlášky, o zapsaných předmětech, získat přehled splněných kreditů, přihlašovat se na zkoušky apod. Na univerzitě je používán systém STAG (https://stag.uhk.cz). Návod pro práci se studijní agendou naleznete přímo v příslušném systému.
studijní materiály

Většina elektronických studijních materiálů je umístěna v systému Blackboard, někteří vyučující ale mohou mít některé materiály nahrané u svého profilu v portálu. Po přihlášení do portálu si vyhledejte svého vyučujícího a zobrazte si jeho osobní stránku, kde ve sdílených materiálech mohou být jeho studijní materiály. Informaci o tom, kde jsou dostupné studijní materiály pro Váš předmět Vám poskytne vyučující na počátku semestru.


skenování do emailu

Studenti i zaměstnanci UHK mohou využít možnosti skenování libovolné předlohy až do formátu A3 v Tiskovém centru FIM a PdF zcela zdarma. Je možné skenovat černobíle i barevně. Naskenovaný dokument bude uložen na dokumentový server, do e-mailu Vám bude zaslán pouze odkaz pro stažení dokumentu (nelze stáhnout z internetu, pouze z vnitřní sítě školy, VPN, cisco VPN a virtuálních učeben). Velikost naskenovaných souborů není nijak omezena.

Podrobný návod najdete v tomto dokumentu.

 


Dokumenty


VybratTypNázevVytvořenVelikost
Veřejné dokumenty
14. 7. 2014 
Interní dokumenty
14. 7. 2014 
STAG - Vyučující - první kroky.pdf
28. 8. 20141792952 KB
STAG - Student - první kroky.pdf
28. 8. 20141171543 KB
Skenování do e-mailu.pdf
11. 8. 20141205559 KB

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 2.3.2016 14:13